• Kategorie
 • Wąż Ogrodowy 1/2" 50mb 4-Warstwowy HOME PLUS Vartco

Symbol: HP1007120050

Wąż ogrodowy 1/2" 50mb HOME PLUS Vartco

159.69
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Cena przesyłki 0
Odbiór Osobisty 0
Odbiór własnym kurierem (SellPander) 0
Odbiór własnym kurierem (E-Mail) 11
Poczta Polska - Odbiór w punkcie 11.99
Poczta Polska 13
Paczkomaty 24/7 13.8
Poczta Polska Pobranie - Odbiór w punkcie 14.99
Poczta Polska Pobranie 19
Kurier DPD 19.99
Dostępność Mało
Waga 6.12 kg

Zamówienie telefoniczne: +48 888 817 817

Zostaw telefon

image

Wąż ogrodowy 4-warstwowy HOME PLUS Vartco

Wysokiej jakości węże ogrodowe firmy Vartco ułatwiają perfekcyjną i wydajną pielęgnację roślin oraz trawnika. Oferujemy szeroki wybór tych produktów.

image

image

Właściwości węża ogrodowego HOME PLUS

 • 4-warstwowy - koekstrudowana biała, warstwa wewnętrzna trwale połączona.
 • Z żółtą duszą, oplot krzyżowy z przędzy poliestrowej wysokiej jakości.
 • Oblewka transparentna.
 • Elastyczny, trwały i wytrzymały.
 • Odporny na działanie niskiej i wysokiej temperatury.
 • Odporny na promieniowanie UV oraz osadzanie się glonów.
 • Wolny od kadmu, baru i ołowiu.

Parametry węża ogrodowego HOME PLUS

 • Kolor: zielony
 • Długość: 50 m
 • Średnica: 12,5 mm 1/2"
 • Ciśnienie rozrywające: 27 bar
 • Zakres temperatur: -20/+60°C
 • Materiał: PVC
 • Opakowanie: Folia z etykietą

image

image

image

INFORMACJE OGÓLNE

Przechowywanie oraz użytkowanie węży wykonanych z tworzyw sztucznych ma niebagatelny wpływ na ich żywotność. Właściwości fizyczne tworzyw sztucznych ulegają zmianom w całym okresie eksploatacji węża. Zmiany te najczęściej rozkładają się w czasie, mogą jednak ulegać przyspieszeniu, jeśli wąż będzie narażony na długotrwałe ekspozycje w miejscach nasłonecznionych, udary mechaniczne czy niewłaściwe przechowywanie skręconych lub załamanych węży.

PRZECHOWYWANIE WĘŻY OGRODNICZYCH

Optymalna temperatura, w której należy przechowywać węże wykonane z tworzyw sztucznych wynosi od 10 ºC do 25 ºC. Nie zaleca się przechowywania węży w temperaturach powyżej 40 ºC. Należy również pamiętać, że niskie temperatury, a zwłaszcza temperatury poniżej 0 ºC wpływają negatywnie na przechowywanie węży. Zalecamy także, aby unikać przechowywania i magazynowania węży w bezpośrednim pobliżu źródeł ciepła. Jak również węże, które nie mają specjalnego przeznaczenia, nie powinny byś stosowane, a także nieprzechowywane z substancjami czynnymi chemicznie w tym rozpuszczalnikami, kwasami, środkami do dezynfekcji, a także olejami, smarami czy paliwem. Okres składowania węży powinien być maksymalnie skracany. Należy w okresie składowania pamiętać, aby wilgotność nie przekraczała 65%. Węże powinny być przechowywane bez naprężeń, ściśnięć oraz innych czynników wpływających na deformację węży. Zwracamy szczególną uwagę przy transporcie, aby nie uszkodzić węży w sposób mechaniczny. Węże należy chronić przed gryzoniami. Należy też zwracać uwagę, aby węże nie stanowiły formy zabawy dla psów i kotów oraz innych zwierząt domowych.

EKSPLOATACJA WĘŻY OGRODNICZYCH

Zalecamy zwrócić uwagę podczas otwierania opakowania, aby nie uszkodzić ostrym narzędziem powłoki węża. Przed eksploatacją należy poddać wąż ocenie wizualnej, w szczególności zwracając uwagę czy wąż jest drożny na swoich końcach, nie jest przecięty lub czy nie doszło do jego uszkodzeń mechanicznych. Należy pamiętać, aby użytkować węże zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie należy przekraczać ciśnień roboczych podanych dla każdego typu węża. Ważne, aby media przesyłane miały zalecane temperatury, których także nie należy przekraczać. Podczas użytkowania należy unikać załamywania się struktury węża czy skręcania, a także zaplątywania. Nadmierne obciążenia przy skręcaniu węża lub jego zaplątaniu powodują zmiany w strukturze, które mogą doprowadzić do utraty właściwości użytkowych, a w konsekwencji do rozerwania węża. Przy instalacjach „na stałe" należy zwrócić baczną uwagę, aby wąż miał swobodę poruszania się przy zwiększonym ciśnieniu. Podczas instalacji „ruchomych" należy pamiętać, aby wąż nadmiernie nie ocierał się o ostre przedmioty czy ostre kanty ścian, a w konsekwencji, aby nie dochodziło do niekontrolowanego załamywania się węża. Zalecamy, aby przechowując węże nie trzymać ich pod ciśnieniem, jeśli nie ma takiej konieczności. Należy także pamiętać, że węże pracujące pod ciśnieniem wymagają szczególnej uwagi i zachowania ostrożności.

KONSERWACJA WĘŻY OGRODNICZYCH

Jej częstotliwość powinna zależeć od tego, jak często wąż jest wykorzystywany. Podczas kontroli należy zwrócić uwagę na to, czy wąż jest właściwie podłączony, czy nie ma na strukturze węża widocznych pęknięć, deformacji, nieregularnej struktury zewnętrznej. Pojawienie się pęcherzy w warunkach pod ciśnieniem, a także deformacji i miejscowych wybrzuszeń oznacza konieczność wymiany węża. Nie zalecamy napraw węży. W przypadku gdy uszkodzeniu ulegają jedynie końcówki węża, można je odciąć.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.