• Kategorie
  • Roundup 480SL FLEX 5L /4/ C

Symbol: R450 5
Brak towaru
207.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych + czas doręczenia przez przewoźnika
Cena przesyłki 9.99
Odbiór Osobisty 0
Poczta Polska - Odbiór w punkcie 9.99
Poczta Polska 11
Poczta Polska Pobranie - Odbiór w punkcie 11.99
Paczkomaty 24/7 12.8
Poczta Polska Pobranie 13
Kurier 14.9
Kurier Pobranie 19
Dostępność Brak towaru
Waga 6.79 kg
Zostaw telefon
Roundup 480SL FLEX 5L  - HERBICYD
Jest to środek chwastobójczy w formie koncentratu, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, użytkach zielonych oraz w uprawach sadowniczych, a także chwastów i zbędnej roślinności na ciekach i zbiornikach wodnych, w leśnictwie, na torach kolejowych, terenach nieużytkowanych rolniczo, wokół domu i na działce oraz do likwidacji ugorów i odłogów przed zasiewem roślin uprawnych. Roundup 360 SL jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin /liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę/ a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych /korzenie, rozłogi itp./ powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka /żołknięcie i więdnięcie/ są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po koło 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka. Środek nie zalega w glebie i jest rozkładany przez mikroorganizmy glebowe.
ZWALCZANIE
Chwasty wrażliwe np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mak polny, miotła zbożowa, owies głuchy, przetaczniki, przytulia czepna, samosiewy zbóż, szarłat szorstki,wiechlina roczna, wyczyniec polny, włośnice, żółtlica drobnokwiatowa, życice.0,5 - 6,4 l/ha.
Chwasty średnio wrażliwe: bodziszek drobny, fiołek polny, gorczyca polna, jasnoty, komosa biała, kostrzewa owcza, kupkówka pospolita, mietlica rozłogowa, mlecz zwyczajny, paluszniki, perz właściwy, przymiotno kanadyjskie, psianka czarna, rdest powojowaty, rdest plamisty, rumian polny, rzodkiew świrzepa, starzec zwyczajny, stokłosa, tasznik pospolity, wyka wąskolistna0,5 - 6,4 l/ha.
Chwasty odporne: barszcz zwyczajny, babka lancetowata, bylica pospolita, łopian mniejszy, jaskier rozłogowy, kostrzewa czerwona, marchew zwyczajna, mlecz polny, mniszek pospolity, ostrożeń polny, podbiał pospolity, pokrzywa zwyczajna, pokrzywa żegawka, powój polny, rdest ptasi, rdest ziemnowodny, szczaw polny, żywokost lekarski. 0,5 - 6,4 l/ha.
Chwasty bardzo odporne: skrzyp polny, perz.
Preparat niebezpieczny dla ludzi i zwierząt.Stosować przed założeniem trawnika.Przy stosowaniu zabezpieczyć rośliny ozdobne.25% więcej glifosatu w litrze to niższe dawki na hektar.
2 razy szybsze wnikanie i transport glifosatu w roślinie to większa niezależność od pogody i krótki czas od oprysku do uprawy mechanicznej.100% więcej glifosatu w korzeniach to długotrwała skuteczność nawet na trudne chwasty.Kompletna, płynna formulacja to łatwość stosowania bez dodatkowych wspomagaczy.Wysoki standard bezpieczeństwa - opakowania bez kaucji.
Substancja czynna:
Glifosat  Opakowania: 1l, 5l, 20l.
UWAGI!
Zabrania się stosowania środka w strefie bezpośredniej ochrony ujęć wody oraz na terenie uzdrowisk, otulin parków narodowych i rezerwatów.Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem.Środek przeznaczony do sprzedaży amatorskiej.
Zgodnie z podstawą prawna: art. 25 ust. 3 pkt. 5 Ustawy o środkach ochrony roślin z 8 marca 2013 roku (Dz. U. z 2013, poz. 455),informujemy że nabycie środków ochrony roślin możliwe jest  tylko przez: -  przez osoby pełnoletnie oraz-  posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych.
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.