• Kategorie
 • Nawóz Obornik Naturalny Bydlęcy 80l

Symbol: NONB25 X2

Jest nawozem do ogólnego stosowania, dlatego obornikiem granulowanym można zasilać wszystkie rośliny - warzywa, drzewa i krzewy owocowe oraz wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne.

Brak towaru
144.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych + czas doręczenia przez przewoźnika
Cena przesyłki 30
Odbiór Osobisty 0
Kurier DPD 30
Kurier DPD Pobranie 39
Nadgabaryt DPD 51
Nadgabaryt DPD Pobranie 57
Wysyłka Paletowa 165
Wysyłka Paletowa Pobranie 175
Dostępność Brak towaru
Waga 50 kg
Zostaw telefon

Pełnowartościowy, wysoce skoncentrowany nawóz w postaci granulatu, produkowany bezpośrednio z przefermentowanego obornika naturalnego.

Zawiera wszystkie niezbędne, w 100% naturalne, składniki odżywcze.

ZASTOSOWANIE NAWOZU

Jest nawozem do ogólnego stosowania, dlatego obornikiem granulowanym można zasilać wszystkie rośliny - warzywa, drzewa i krzewy owocowe oraz wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne. Możemy zasilać nim również rośliny doniczkowe w domu i na balkonie. Nadaje się do stosowania przez cały sezon wegetacyjny, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Można posypywać nim glebę lub dawać punktowo pod korzeń, można też rozpuszczać w wodzie, a następnie podlewać rośliny.

ZALETY OBORNIKA GRANULOWANEGO

Do najważniejszych zalet obornika granulowanego należą:

 • zapewnia roślinom odpowiednie zaopatrzenie w składniki odżywcze
 • zawiera tylko naturalne składniki
 • jest wygodny w użyciu i bardzo wydajny
 • jest pozbawiony nieprzyjemnego zapachu
 • jest wolny od jaj i larw owadów, nicieni i innych patogenów
 • nie zawiera nasion chwastów
 • charakteryzuje się neutralnym pH
 • nie zawiera chloru
 • ma długi okres przydatności do użycia
 • może być wysiewany zarówno ręcznie, jak i mechanicznie

CHARAKTERYSTYKA OBORNIKA GRANULOWANEGO

Obornik granulowany jest to forma koncentratu, który produkowany jest bezpośrednio z przefermentowanego obornika naturalnego. Ma postać cylindrycznych, suchych i twardych granulek. Nie zawiera żadnych substancji chemicznych - klejów, konserwantów, itp. Jedynym stabilizatorem jest wysuszenie i sprasowanie naturalnego surowca. Granulki pod wpływem wilgoci z podłoża pęcznieją i rozpadają się, uwalniając do gleby zawarte w nich składniki pokarmowe. Granulat ma czterokrotnie mniejszy ciężar i objętość w stosunku do obornika tradycyjnego przy zachowaniu wszystkich jego pozytywnych właściwości. Podobnie jak obornik tradycyjny zapewnia odpowiednie zaopatrzenie roślin w składniki odżywcze. Dzięki nawożeniu obornikiem rośliny są silniejsze, zdrowsze i dobrze odżywione.

STOSOWANIE W UPRAWACH AMATORSKICH

Posypowo - rozsypywać równomiernie w dawce 100 + 200 g/m kw.

Rośliny doniczkowe - przesadzając nawóz zmieszać w proporcji 70% ziemi i torfu + 30% obornika.

Wysadzanie lub przesadzanie sadzonek, drzew oraz krzewów - dawkę obornika umieścić w dołku, następnie przysypać ok. 10 cm warstwą ziemi lub torfu, a następnie na tak przygotowanym stanowisku posadzić roślinę.

Dawki

 • rośliny małe (np. cebula, rzodkiew, zioła) 10-20g na roślinę,
 • rośliny średnie (np. truskawki, pelargonie) 30-50g na roślinę,
 • rośliny duże (np. pomidory, róże, drzewa i krzewy) 100-200g na roślinę.

Nasiona - w przygotowany pod wysiew nasion rowek wysypać po klika, kilkanaście granul obornika, przysypać lekko ziemią a następnie wysiać nasiona, przykryć je ziemia oraz podlać.

Podlewanie zawiesiną obornika - nawóz rozrobić z wodą w ilości ok. 5 garści na 10 l wody, następnie zostawić. Po ok 2 tygodniach otrzymaną gęstą zawiesinę rozrobić w takiej samej ilości wody i podlewać rośliny raz w miesiącu w okresie wegetacji.

Nawożenie trawników - równomiernie rozsypać w dawce 100 + 200 g/m kw. Stosować 2-3 krotnie podczas sezonu wegetacyjnego.

JAK STOSOWAĆ OBORNIK GRANULOWANY

Obornik granulowany jest łatwy w użyciu, bardzo dobrze się wysiewa. Można stosować wszystkie rodzaje wysiewu, zarówno przy pomocy mechanicznych rozsiewaczy, jak i ręcznie. Nawóz najlepiej zastosować przed deszczem lub po jego wysianiu dobrze podlać podłoże. O ile to możliwe dobrze jest przykryć granule nawozu co najmniej 10 cm warstwą gleby - szczególnie w uprawach pod osłonami. Podczas wysiewu ważne jest aby nawóz nie znalazł się w bezpośredniej bliskości systemu korzeniowego - najlepiej 15 - 20 cm od korzeni rośliny. Stosować co najmniej na tydzień, a najlepiej na 10 dni przed siewem lub sadzeniem roślin.

Obornik granulowany można swobodnie mieszać z innymi zarówno organicznymi jak i mineralnymi nawozami.

TERMIN NAWOŻENIA OBORNIKIEM GRANULOWANYM

Nawożenie wiosna - lato

 • Obornik granulowany można stosować 2-3 razy w sezonie wegetacyjnym od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Nawożenie jesienne

 • Obornik granulowany z powodzeniem zastępuje mineralne nawozy jesienne. Organiczny azot przy niskich temperaturach uwalnia się dopiero na wiosnę, a pozostałe składniki wzbogacają odporność roślin na mróz i inne niekorzystne warunki otoczenia. Nawóz gwarantuje roślinom przetrwanie zimy w doskonałej kondycji zdrowotnej.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.